top of page

Hot Foil


Technika ta znana jest również jako hot-stamping, hot-print, czy termodruk. Hot foil wykorzystuje w procesie drukowania matryce, które przewodzą ciepło, oraz specjalne folie barwiące.

Technika ta polega na drukowaniu dwuetapowym. Początkowo oczekiwany wzór jest drukowany specjalnym klejem na materiale, aby za pomocą nagrzanej i przygotowanej matrycy, połączyć się z folią i nadać mu ostateczny wygląd. Używana w procesie folia charakteryzuje się metalicznym błyskiem w szerokim zakresie kolorów, co powoduje, że wydruk daje wrażenie metalizowanego. Dzięki temu możemy osiągnąć rozmaite efekty jak efekt lustra, lub też efekt metaliczny oraz holograficzny. Nadruk wykonujemy na materiałach bawełnianych, poliestrowych, tkanych itp. Stosujemy ją na wszystkich kolorach tkanin. 


Metaliczne efekty dodają szlachetności wydrukowi, co przyczynia się do popularności hot foil w  m. in. branży reklamowej czy poligraficznej. Wydruk wizytówki, folderu, ulotek czy innych gadżetów metodą hot foil to gwarancja wysokiej jakości, dokładnego druku, cechującego się niesamowitą odpornością na uszkodzenia. Ta technika zdobienia wykorzystywana jest również przy produkcji wszelkiego rodzaju albumów czy kartek okolicznościowych. 


Nadruki hot foil wykonujemy od 50 sztuk.

 

Zalety wydruku hotfoil:

  • Wydruk jest odporny na uszkodzenia

  • Można uzyskać atrakcyjne efekty jak metaliczny czy lustro

  • Dodaje szlachetności wydrukowi

 


 

bottom of page